Collection: January Classes
We've partnered with companies, educators, & facilities to bring you the best classes for your homeschooler!
-
Homeschool PE
Regular price From $60.00 USDRegular priceUnit price / per -
Cross Training
Regular price $0.00 USDRegular priceUnit price / per -
Boardgame & Chess Club
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Drama Club
Regular price $25.00 USDRegular priceUnit price / per -
Heart Dissection
Regular price $45.00 USDRegular priceUnit price / per -
Teen Anatomy Class ~ Cardiovascular System
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Teen Anatomy Class ~ Respiratory System
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Anatomy Class ~ Cardiovascular System
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Anatomy Class ~ Immune System
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Teen Anatomy Class ~ Immune System
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Teen Literary Analysis & Composition ~ January 2025
Regular price $60.00 USDRegular priceUnit price / per -
Phonics & Fluency - 1/29
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Sold out
Phonics & Fluency - 1/15
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / perSold out -
Anatomy Class ~ Respiratory System
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Phonics & Fluency - 1/22
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Emerging Writers ~ January 2025
Regular price $65.00 USDRegular priceUnit price / per -
Teen & Preteen Math Tutoring
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price / per -
Sewing Club (an intermediate level class)
Regular price $60.00 USDRegular priceUnit price / per -
Aerial Dance Class - Tuesdays 9:30AM
Regular price $0.00 USDRegular priceUnit price / per -
Foundational Critical Thinking & Writing ~ January 2025
Regular price $60.00 USDRegular priceUnit price / per -
Aerial Dance (Trial Class) -January 7th, 14th, 21st, 28th
Regular price $16.00 USDRegular priceUnit price / per -
ITAV Enrichment Center Gift Card
Regular price From $10.00 USDRegular priceUnit price / per